TYS3012330M-10
Part Number:
TYS3012330M-10
Description:
FIXED IND 33UH 460MA 875MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
360mA
Current Rating (Amps) :
460 mA
DC Resistance (DCR) :
1.138Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
18MHz
Height - Seated (Max) :
0.055" (1.40mm)
Inductance :
33 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
3012
Tolerance :
±20%