WQCW2520Z0J18NPB
Manufacturer:
Walsin Technology
Part Number:
WQCW2520Z0J18NPB
Category:
Fixed Inductors
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 18NH 1008
Manufacturer :
Walsin Technology
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
1 A
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2.5GHz
Height - Seated (Max) :
0.080" (2.03mm)
Inductance :
18 nH
Inductance Frequency - Test :
50 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
50 @ 350MHz
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Supplier Device Package :
1008
Tolerance :
±5%