WQCW1005Z0G2N2TB
Manufacturer:
Walsin Technology
Part Number:
WQCW1005Z0G2N2TB
Category:
Fixed Inductors
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 2.2NH 0402
Manufacturer :
Walsin Technology
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
960 mA
DC Resistance (DCR) :
70mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
10.8GHz
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.66mm)
Inductance :
2.2 nH
Inductance Frequency - Test :
900 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
55 @ 900MHz
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Supplier Device Package :
0402
Tolerance :
±2%