WQCW1005Z0J2N2TB
Part Number:
WQCW1005Z0J2N2TB
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 2.2NH 0402
Current Rating (Amps) :
960 mA
DC Resistance (DCR) :
70mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
10.8GHz
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.66mm)
Inductance :
2.2 nH
Inductance Frequency - Test :
900 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Q @ Freq :
55 @ 900MHz
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Supplier Device Package :
0402
Tolerance :
±5%