LRW0603WC5N6GG001E
Part Number:
LRW0603WC5N6GG001E
Description:
FIXED IND 5.6NH 700MA 110MOHM SM
Current Rating (Amps) :
700 mA
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
5GHz
Height - Seated (Max) :
0.049" (1.25mm)
Inductance :
5.6 nH
Inductance Frequency - Test :
900 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
60 @ 900MHz
Size / Dimension :
0.063" L x 0.041" W (1.60mm x 1.05mm)
Tolerance :
±0.2nH