LRW0603WK82NGG001E
Part Number:
LRW0603WK82NGG001E
Description:
FIXED IND 82NH 400MA 540MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
400 mA
DC Resistance (DCR) :
540mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
1.7GHz
Height - Seated (Max) :
0.049" (1.25mm)
Inductance :
82 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
35 @ 150MHz
Size / Dimension :
0.063" L x 0.041" W (1.60mm x 1.05mm)
Tolerance :
±10%