LRW0603WK68NGG001E
Part Number:
LRW0603WK68NGG001E
Description:
FIXED IND 68NH 600MA 340MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
600 mA
DC Resistance (DCR) :
340mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
1.7GHz
Height - Seated (Max) :
0.049" (1.25mm)
Inductance :
68 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Q @ Freq :
40 @ 200MHz
Size / Dimension :
0.063" L x 0.041" W (1.60mm x 1.05mm)
Supplier Device Package :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±10%