LRW0603WK33NGG001E
Manufacturer:
Johanson Technology
Part Number:
LRW0603WK33NGG001E
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 33NH 600MA 220MOHM SMD
Manufacturer :
Johanson Technology
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
600 mA
DC Resistance (DCR) :
220mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2.3GHz
Height - Seated (Max) :
0.049" (1.25mm)
Inductance :
33 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
43 @ 250MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.063" L x 0.041" W (1.60mm x 1.05mm)
Supplier Device Package :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±10%