LRW0805WK20NGG001E
Part Number:
LRW0805WK20NGG001E
Description:
FIXED IND 20NH 600MA 80 MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
600 mA
DC Resistance (DCR) :
80mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
3.4GHz
Height - Seated (Max) :
0.055" (1.40mm)
Inductance :
20 nH
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Q @ Freq :
60 @ 500MHz
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package :
0805 (2012 Metric)
Tolerance :
±10%