LRW0603WJ16NGG001E
Part Number:
LRW0603WJ16NGG001E
Description:
FIXED IND 16NH 700MA 170MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
700 mA
DC Resistance (DCR) :
170mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.049" (1.25mm)
Inductance :
16 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.041" W (1.60mm x 1.05mm)
Tolerance :
±5%