LRW0603WJ72NGG001E
Part Number:
LRW0603WJ72NGG001E
Description:
FIXED IND 72NH 400MA 490MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
400 mA
DC Resistance (DCR) :
490mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
1.7GHz
Height - Seated (Max) :
0.049" (1.25mm)
Inductance :
72 nH
Inductance Frequency - Test :
900 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
60 @ 900MHz
Size / Dimension :
0.063" L x 0.041" W (1.60mm x 1.05mm)
Tolerance :
±5%