LRC0402CS3N6GV001T
Manufacturer:
Johanson Technology
Part Number:
LRC0402CS3N6GV001T
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 3.6NH 300MA 210MOHM SM
Manufacturer :
Johanson Technology
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
300 mA
DC Resistance (DCR) :
210mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
7.5GHz
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Inductance :
3.6 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Supplier Device Package :
0402 (1005 Metric)
Tolerance :
±0.3nH