WLFI2012Z0M1R5TB
Manufacturer:
Walsin Technology
Part Number:
WLFI2012Z0M1R5TB
Category:
Fixed Inductors
Description:
INDUCTOR FIXED 1.5UH 0805
Manufacturer :
Walsin Technology
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
50 mA
DC Resistance (DCR) :
500mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
60MHz
Height - Seated (Max) :
0.041" (1.05mm)
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
10 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
45 @ 10MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package :
0805
Tolerance :
±20%