WLCM0603Z0C2N3TB
Part Number:
WLCM0603Z0C2N3TB
Description:
INDUCTOR FIXED 2.3NH 0201
Current Rating (Amps) :
450 mA
DC Resistance (DCR) :
220mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
10GHz
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Inductance :
2.3 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
4 @ 100MHz
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance :
±0.2nH