WLCM1608Z2J68NTB
Part Number:
WLCM1608Z2J68NTB
Description:
INDUCTOR FIXED 68NH 0603
Current Rating (Amps) :
400 mA
DC Resistance (DCR) :
850mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
700MHz
Height - Seated (Max) :
0.037" (0.95mm)
Inductance :
68 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
12 @ 100MHz
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance :
±5%