WLFI2012Z0MR22TB
Part Number:
WLFI2012Z0MR22TB
Description:
INDUCTOR FIXED 0.22UH 0805
Current Rating (Amps) :
250 mA
DC Resistance (DCR) :
500mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
170MHz
Height - Seated (Max) :
0.041" (1.05mm)
Inductance :
220 nH
Inductance Frequency - Test :
25 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Q @ Freq :
20 @ 25MHz
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance :
±20%