WLFI2012Z0M68NTB
Part Number:
WLFI2012Z0M68NTB
Description:
INDUCTOR FIXED 68NH 0805
Current Rating (Amps) :
300 mA
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
280MHz
Height - Seated (Max) :
0.041" (1.05mm)
Inductance :
68 nH
Inductance Frequency - Test :
50 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Q @ Freq :
15 @ 50MHz
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance :
±20%