WLFI1608Z0M4R7TB
Part Number:
WLFI1608Z0M4R7TB
Description:
INDUCTOR FIXED 4.7UH 0603
Current Rating (Amps) :
15 mA
DC Resistance (DCR) :
2.1Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
33MHz
Height - Seated (Max) :
0.037" (0.95mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
10 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Q @ Freq :
30 @ 10MHz
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance :
±20%