WLFI1608Z0M3R3TB
Manufacturer:
Walsin Technology
Part Number:
WLFI1608Z0M3R3TB
Category:
Fixed Inductors
Description:
INDUCTOR FIXED 3.3UH 0603
Manufacturer :
Walsin Technology
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
15 mA
DC Resistance (DCR) :
1.55Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
38MHz
Height - Seated (Max) :
0.037" (0.95mm)
Inductance :
3.3 µH
Inductance Frequency - Test :
10 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
30 @ 10MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
0603
Tolerance :
±20%