BSCH001005058N2KCP
Part Number:
BSCH001005058N2KCP
Current Rating (Amps) :
300 mA
DC Resistance (DCR) :
240mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
4.1GHz
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Inductance :
8.2 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance :
±10%