WLCM1608Z2J18NTB
Part Number:
WLCM1608Z2J18NTB
Description:
INDUCTOR FIXED 18NH 0603
Current Rating (Amps) :
600 mA
DC Resistance (DCR) :
450mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2GHz
Height - Seated (Max) :
0.037" (0.95mm)
Inductance :
18 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Q @ Freq :
12 @ 100MHz
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
0603
Tolerance :
±5%