BSCH000603037N5J00
Manufacturer:
YAGEO Group
Part Number:
BSCH000603037N5J00
Description:
INDUCTOR RF
Manufacturer :
YAGEO Group
Current Rating (Amps) :
240 mA
DC Resistance (DCR) :
410mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
3.6GHz
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Inductance :
7.5 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Q @ Freq :
4 @ 100MHz
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Supplier Device Package :
0201
Tolerance :
±5%