BSCQ000603031N3CHR
Part Number:
BSCQ000603031N3CHR
Current - Saturation (Isat) :
760mA
Current Rating (Amps) :
DC Resistance (DCR) :
90mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
10GHz
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Inductance :
1.3 nH
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
14 @ 500MHz
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance :
±0.2nH