BSCQ000603033N5B00
Manufacturer:
YAGEO Group
Part Number:
BSCQ000603033N5B00
Description:
INDUCTOR RF
Manufacturer :
YAGEO Group
Current Rating (Amps) :
405 mA
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
8.2GHz
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Inductance :
3.5 nH
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
14 @ 500MHz
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance :
±0.1nH