WLCM1005Z0G18NTB
Part Number:
WLCM1005Z0G18NTB
Description:
INDUCTOR FIXED 18NH 0402
Current Rating (Amps) :
300 mA
DC Resistance (DCR) :
650mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2.2GHz
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Inductance :
18 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance :
±2%