WLCM1005Z0B3N0TB
Part Number:
WLCM1005Z0B3N0TB
Description:
INDUCTOR FIXED 3.0NH 0402
Current Rating (Amps) :
800 mA
DC Resistance (DCR) :
160mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Inductance :
3 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Supplier Device Package :
0402
Tolerance :
±0.1nH