BMMA001717704R7MV1
Manufacturer:
YAGEO Group
Part Number:
BMMA001717704R7MV1
Category:
Fixed Inductors
Description:
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
YAGEO Group
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
25 A
DC Resistance (DCR) :
5.11mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.693" L x 0.677" W (17.60mm x 17.20mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%