0603DC-9N1XJRW
Part Number:
0603DC-9N1XJRW
Description:
FIXED IND 9.1NH 2.26A 60MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
2.26 A
DC Resistance (DCR) :
60mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
4.5GHz
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.89mm)
Inductance :
9.1 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
97 @ 900MHz
Size / Dimension :
0.067" L x 0.039" W (1.70mm x 0.99mm)
Tolerance :
±5%