0603DC-8N2XJRW
Part Number:
0603DC-8N2XJRW
Description:
FIXED IND 8.2NH 2.45A 53MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
2.45 A
DC Resistance (DCR) :
53mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
6.25GHz
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.89mm)
Inductance :
8.2 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
93 @ 900MHz
Size / Dimension :
0.067" L x 0.039" W (1.70mm x 0.99mm)
Tolerance :
±5%