0603DC-3N3XJRW
Part Number:
0603DC-3N3XJRW
Description:
FIXED IND 3.3NH 2.77A 42MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
2.77 A
DC Resistance (DCR) :
42mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
9.3GHz
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.89mm)
Inductance :
3.3 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
94 @ 900MHz
Size / Dimension :
0.067" L x 0.039" W (1.70mm x 0.99mm)
Tolerance :
±5%