0603DC-62NXJRW
Part Number:
0603DC-62NXJRW
Description:
FIXED IND 62NH 970MA 312MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
970 mA
DC Resistance (DCR) :
312mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2GHz
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.89mm)
Inductance :
62 nH
Inductance Frequency - Test :
200 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
73 @ 900MHz
Size / Dimension :
0.067" L x 0.039" W (1.70mm x 0.99mm)
Tolerance :
±5%