0603DC-30NXJRW
Part Number:
0603DC-30NXJRW
Description:
FIXED IND 30NH 1.73A 103MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
1.73 A
DC Resistance (DCR) :
103mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
3GHz
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.89mm)
Inductance :
30 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
77 @ 900MHz
Size / Dimension :
0.067" L x 0.039" W (1.70mm x 0.99mm)
Tolerance :
±5%