0603DC-4N3XJRW
Part Number:
0603DC-4N3XJRW
Description:
FIXED IND 4.3NH 2.8A 40MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
2.8 A
DC Resistance (DCR) :
40mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
10.6GHz
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.89mm)
Inductance :
4.3 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
100 @ 900MHz
Size / Dimension :
0.067" L x 0.039" W (1.70mm x 0.99mm)
Tolerance :
±5%