BPDN000404234R7Y00
Manufacturer:
YAGEO Group
Part Number:
BPDN000404234R7Y00
Category:
Fixed Inductors
Description:
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
YAGEO Group
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
1.3A
Current Rating (Amps) :
1.9 A
DC Resistance (DCR) :
68.8mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.091" (2.30mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±25%