22R225MC
Manufacturer:
Murata Power Solutions
Part Number:
22R225MC
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 2.2MH 140MA 8.58OHM SM
Manufacturer :
Murata Power Solutions
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
140 mA
DC Resistance (DCR) :
8.58Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.311" (7.90mm)
Inductance :
2.2 mH
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%