MWLA1707S-1R5MTY01
Manufacturer:
Shenzhen Sunlord Electronics
Part Number:
MWLA1707S-1R5MTY01
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 1.5UH 1.5MOHM 52000MA
In Stock:
189
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
52A
Current Rating (Amps) :
47 A
DC Resistance (DCR) :
2.5mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Carbonyl Powder
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.689" L x 0.669" W (17.50mm x 17.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%