MND-07CZI1R0M-XB-RU
Part Number:
MND-07CZI1R0M-XB-RU
Description:
FIXED IND 1UH 21.8A 5 MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
21.8 A
DC Resistance (DCR) :
5mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.295" L x 0.283" W (7.50mm x 7.20mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%