MND-06CZI1R0M-XB-RU
Part Number:
MND-06CZI1R0M-XB-RU
Description:
FIXED IND 1UH 18A 6.18 MOHM SMD
In Stock:
980
Current Rating (Amps) :
18 A
DC Resistance (DCR) :
6.18mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.258" L x 0.250" W (6.56mm x 6.36mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%