CDRH127/LDNP-471MC
Part Number:
CDRH127/LDNP-471MC
Description:
FIXED IND 470UH 1A 741 MOHM SMD
In Stock:
383
Current Rating (Amps) :
1 A
DC Resistance (DCR) :
741mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.315" (8.00mm)
Inductance :
470 µH
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%