0840CDMCCDS-6R8MC
Part Number:
0840CDMCCDS-6R8MC
Description:
FIXED IND 6.8UH 6A 34 MOHM SMD
In Stock:
989
Current - Saturation (Isat) :
6.4A
Current Rating (Amps) :
6 A
DC Resistance (DCR) :
34mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Inductance :
6.8 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.319" L x 0.307" W (8.10mm x 7.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%