CD43NP-470KC
Manufacturer:
Sumida Corporation
Part Number:
CD43NP-470KC
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 47UH 440MA 844MOHM SMD
In Stock:
169
Manufacturer :
Sumida Corporation
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
440 mA
DC Resistance (DCR) :
844mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.138" (3.50mm)
Inductance :
47 µH
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%