CDH80D48NP-332KC
Manufacturer:
Sumida Corporation
Part Number:
CDH80D48NP-332KC
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 3.3MH 160MA 11.2OHM SM
In Stock:
265
Manufacturer :
Sumida Corporation
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
180mA
Current Rating (Amps) :
160 mA
DC Resistance (DCR) :
11.2Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.197" (5.00mm)
Inductance :
3.3 mH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.331" L x 0.315" W (8.40mm x 8.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%