CDH80D48NP-152KC
Part Number:
CDH80D48NP-152KC
Description:
FIXED IND 1.5MH 250MA 4.69OHM SM
In Stock:
486
Current - Saturation (Isat) :
260mA
Current Rating (Amps) :
250 mA
DC Resistance (DCR) :
4.69Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.197" (5.00mm)
Inductance :
1.5 mH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.331" L x 0.315" W (8.40mm x 8.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%