CMD4D13NP-6R8MC
Manufacturer:
Sumida Corporation
Part Number:
CMD4D13NP-6R8MC
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 6.8UH 650MA 276MOHM SM
In Stock:
850
Manufacturer :
Sumida Corporation
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
810mA
Current Rating (Amps) :
650 mA
DC Resistance (DCR) :
276mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.057" (1.45mm)
Inductance :
6.8 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.169" L x 0.161" W (4.30mm x 4.10mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%