CDRH124NP-100MC
Part Number:
CDRH124NP-100MC
Description:
FIXED IND 10UH 4.5A 28 MOHM SMD
In Stock:
237
Current Rating (Amps) :
4.5 A
DC Resistance (DCR) :
28mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.177" (4.50mm)
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%