CDR7D43MNNP-470NC
Part Number:
CDR7D43MNNP-470NC
Description:
FIXED IND 47UH 900MA 247MOHM SMD
In Stock:
861
Current - Saturation (Isat) :
1.9A
Current Rating (Amps) :
900 mA
DC Resistance (DCR) :
247mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.177" (4.50mm)
Inductance :
47 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±25%