CDRH80D65BT150NP-471MC
Part Number:
CDRH80D65BT150NP-471MC
Description:
FIXED IND 470UH 610MA 799MOHM SM
In Stock:
236
Current - Saturation (Isat) :
640mA
Current Rating (Amps) :
610 mA
DC Resistance (DCR) :
799mOhm
Height - Seated (Max) :
0.268" (6.80mm)
Inductance :
470 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.339" L x 0.323" W (8.60mm x 8.20mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%