CDRH80D65BT150NP-100MC
Manufacturer:
Sumida Corporation
Part Number:
CDRH80D65BT150NP-100MC
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 10UH 4.54A 19.8MOHM SM
In Stock:
300
Manufacturer :
Sumida Corporation
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
4.5A
Current Rating (Amps) :
4.54 A
DC Resistance (DCR) :
19.8mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.268" (6.80mm)
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.339" L x 0.323" W (8.60mm x 8.20mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%