CDR6D28MNNP-100NC
Manufacturer:
Sumida Corporation
Part Number:
CDR6D28MNNP-100NC
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 10UH 1.8A 88.8MOHM SMD
In Stock:
300
Manufacturer :
Sumida Corporation
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
2.5A
Current Rating (Amps) :
1.8 A
DC Resistance (DCR) :
88.8mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±25%