CDRH80D65BT150NP-151MC
Part Number:
CDRH80D65BT150NP-151MC
Description:
FIXED IND 150UH 1.09A 267MOHM SM
In Stock:
372
Current - Saturation (Isat) :
1.17A
Current Rating (Amps) :
1.09 A
DC Resistance (DCR) :
267mOhm
Height - Seated (Max) :
0.268" (6.80mm)
Inductance :
150 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension :
0.339" L x 0.323" W (8.60mm x 8.20mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%